Blogi

IDUPERED NING MESILASEMAD 2024

Mesila hetkeseis
Eelmisel nädalal said ema esimesed 25 iduperet. Lisaks läks paarumistarudesse 45 Buckfasti mesilasema. Hetkel tundub ilm olevat soodne mesilasemade vastuvõtmiseks ning paarumiseks. Kuu lõpus on esimesed idupered ametlikult valmis ja suvine mesilaste müük võib alata. Kuna loodus paistab sel aastal olevat varajane, tuleb olla valvel. Korjepausid võivad tähendada kehva paarumisaega.
Loe lisaks

Langstrothi raamil pered

Langstrothi raamil kevadiste perede müük lõppenud
Paraku tuleb tunnistada, et kevadised pered on otsas. Eksisteerib võimalus osta suviseid mesilasperesid hinnaga 120 eur/pere. Lisaks on olemas mõned Farrar raamil kevadised pered mis samuti Langstrothi tarru mesilaste ülemeelitamiseks sobivad. Kui huvi on siis saada sõnum Tellimislehe alt.
Loe lisaks

EESTI RAAMIL PERED

Eesti raamil perede müük on lõppenud !
Selleks kevadeks on eesti raamil pered otsa saanud. Suveks võib eesti raami tellida kuid kevadest väiksemas mahus. Suvised pered on hinnalt soodsamad, tarne alates juulikuust.
Loe lisaks

EESTI RAAMIL PERED

Eesti raamil pered uuesti müügis
Rõõm teatada, et transpordipakendid olemas ja eesti raamil Buckfasti mesilasperesid on piiratud koguses uuesti müügis !
Loe lisaks

MESILASTE MÜÜK 2024 kevad

Müügiperede hetkeseis
Sel kevadel jõuab lõppnumbrina müüki vähem peresid kui eelnevatel. Põhjus ei ole mitte talvitumises vaid eelmise aasta suve lõpus olnud korjepausis. Mesilasemad lihtsalt ei paarunud ning moodustatud pered idupere staatusesse ei jõudnudki. Tehniliselt on nii, et perede tootmisel vähem iduperesid tähendab suuremat lestasurvet põhiperedele kuid midagi erilist ei juhtud, talvitumine oli tavaline. Hetke seisuga on Langstrothi raamil peresid saadaval veel 20 tk ja samapalju on ka eesti raamil mesilasperesid järgi. Eesti raamil perede müük on hetkel pandud ootele seniks kuni saabub uus partii transporditarusid. Teatan uudiste kanalil kui transporditarud olemas.
Loe lisaks

Rahulikku aastalõppu !

Jällegi on maa paksu lumekatte all. Beeline tähistab aasta lõpul oma 10-nda tegutsemisaasta möödumist. Sel aastal oli müügis tunda teatud võbelemist, paljud vähendasid või suisa likvideerisid mesilaid. Samas võib olla kindel, et ka mesinduses liiguvad asjad siinusgraafikus. Just nagu teistes majandusharudes. Kord on toodangut üle ja perede arvu vähendatakse. Mõne aja pärast tekib vastupidine olukord, jne.
Soovime kõigile head jõuluaega ja edukat uut aastat !
Loe lisaks

Mesinduse ja meemess

23-24.09 toimus Tallinnas mesinduse ja meemess
Kahel päeval toimunud meemess Tallinna lauluväljaku ruumides toimus ajal mil tööd mesilas annavad juba võimalust esimesi kokkuvõtteid teha. Beeline OÜ oli kohal koostöös Aimar Lauge ning Susimesi OÜ-ga, et laiemalt tutvustada Eestis aretatud Buckfasti mesilast.
Mesilas valitseb varasügisene temaatika. Talvesööt on kärgedesse kantud ning pered on varroalesta vastu ravitud. Talve hakul teeme veel oblikhappelahuse tilgutamise ning seejärel kohtume juba 2024 aasta kevadel.
Loe lisaks

MESILASEMAD

Kuidas mesilasemasid toodame
Beeline OÜ kasutab Aimar Lauge aretatud Buckfasti tõumaterjali. Levinumatest meetoditest mõnevõrra erinevalt paneme puhtatõulise ema munema isolaatorisse ning teisaldatavasse kupualgesse munetud muna rändab starterperesse ning sealt edasi juba paarumisperedesse. Juulikuu alguses on vabaltpaarunud mesilasemad saadaval.
Loe lisaks

MESILASEMAD 2023

Mesilasemade müük
Eelkõige müüme sel suvel vabaltpaarunud Buckfasti mesilasemasid aga küsimise peale saab ka paarumata emasid. Buckfasti mesilasema on väga viljakas, tema järeltulijad suure meekogumisvõimega ja suvel lendavad igasuguse ilmaga. Tõenäoliselt kõige sülemlemiskainemad, mesilashaiguste suhtes vastupidavad ja kärjel rahulikud mesilased.
Puhtatõulise mesilasema hindamistulemused:
Rahulikkus kärjel 4
Sülemlemiskainus 5
Pesa kaitsevõime   4
Hügeen     5
Loe lisaks

SUVISED PERED NING MESILASEMAD

Viimased kevadised pered on tarnitud, nüüd järgnevad suvised tööd ja tegemised.
Kevadisele hooajale võib joone alla tõmmata. Kogesime mõnevõrra kõikuvat turgu Langstrothi raamil perede jaoks kuna palju väiksemaid tootmismesilaid paisati müüki. Kuid lõpptulemus on igati korralik.
Järgmisena ootame suviste mesilasperede valmimist ning mesilasemade esimene vageldus toimub sel nädalal. Sel aastal toodame paarutatud tarbeemasid Aimar Lauge rohelise liini puhtatõulisest mesilasemast.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Nüüd 5+1 Langstrothi raamil mesilaspered hea hinnaga
Seoses väga hea talvitumisega pakume Langstrothi raamil kevadisi mesilasperesi 5+1 raamil, hinnaga 130 eurot. Pere on talvitanud vahelauga 10 raamises tarus, kevadel lisame ühe raami ja tõstame pere 6 raamisesse idupere tarusse ringi.
Pered on tehtud 2022.a. suvel vabaltpaarunud noore meilasemaga. Kasutame Aimar Lauge aretatud Buckfasti mesilaste liine. Idupered on ravitud 3 x oblikhappelahuse pritsimisega haudmevabal perioodil ning järelravina oblikhappe tilgutamisega. Pilt on tehtud 1 aprillil, talvekobara ajal.
Tellitud pered toome kohale Pärnu, Tartu, Võru, Tallinna ja Rakvere suundadel. Tellimuse saab esitada "Tellimine" lehelt.
Loe lisaks

TALVITUMINE 2022-2023

Perede ülevaatus
Tõenäoliselt on tegemist kõikide aastate parima talvitumistulemusega. Jaanuari veeuputuses kaotas elu 1 idupere ja eilne läbivaatus tuvastas ka teise hukkunud idupere, kellel ilmselt puudus ema. Umbes 1% kadu on üliväike. Kokku 8 veeuputuses osalenud iduperet on tarvitanud ära talvesööda ja vajavad lisa. Otsisime langetisest lesta ja ei suutnud leida mitte ühtegi. Üsna huvitav seis. Tõsi, et jahe maikuu tuleks tõenäoliselt langeva mesilaspopulatsiooniga üks kõige keerulisemaid enne tõelise arengu algust.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Hetkeseis 20-ndal märtsil 2023
Sel nädalal puhastame ning vahetame tarudel põhjad.
Broneeringute hetkeseis: Langstroth - 40%, eesti raam - 70%. Nagu tavaliselt, eesti raami maht on väiksem ja see kipub varem lõppema. Kõigile head mesindamishooaja  algust !
Loe lisaks

LOODUS IKKA OSKAB

Buckfastid on veekindlad !
Loodus ikka oskab ja mesinik peab selleks valmis olema. Kui päevaga sulab vööni lumi lagedalt alalt ning üritab voolata läbi metsatuka kus maapind veel jääs, võib 15-ndal jaanuaril näha pilti kus mesitarudel esimene korpus poolenisti vee all ja kergemad iduperede tarud parvetavad metsas. Õnneks on pildil olevate tarude all tekkinud veekork ning hapnik kohe otsa ei saa. Ainult üks pere 46-st tuleb uppunuks tunnistada. Buckfast on üllatavalt veekindel mesilane !
Loe lisaks

SÜNNIPÄEVAD

Lorenzo L. Langstroth
Beeline OÜ põhilise raamimõõdu ristiisa, sündinud 25-ndal detsembril  1810.a.
Loe lisaks

HÄID PÜHI !

Möödunud on järgmine, Beeline OÜ-le üheksas tegevusaasta. Jällegi tueb nentida, et ei ole olemas kahte ühesugust mesindusaastat. Selle aasta märksõnadeks on hiline korje, mis lükkas mitmed tegevused nagu põhiperede ravi hooaja lõpu äärele. Järgmisel, 2023.a. müüki minevate iduperede ravi tehakse pere moodustamise järgselt ja see protsess oli tavapärane. Lisaks torkas silma, et meile oli käesolev aasta järjekordselt üsna väikese lestasusega, mis vihjab õigeaegsele tegutsemisele ja on hea talvitumise üheks eelduseks. Kena pühadeaega ja kohtumiseni järgmisel aastal !
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

KEVADINE MESILASPEREDE MÜÜK 2023
Alates 25.11.2022 on väljas järgmise aasta kevadiste perede hinnad. Kokku tuleb müüki ca. 150 Langstrothi raamil ja 60 eesti raamil Buckfasti mesilasperet. Võrreldes eelneva perioodiga suurenesid tänavu kulutused talvesöödale ja kahekordistus kütuse hind kuid loodame heale talvitumisele ning müügihinda oluliselt ei muuda. Nagu varasemad kliendid teavad, on meilt ostetud Buckfastid suure saagikusega meekorjajad ning mesilasperesse panustatud raha korjatakse kiirelt tagasi.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Eesti raamil kevadiste mesialsperede tellimine on lõppenud. Saadaval on veel ca. 30 peret Langstrothi raamil.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Hetkeseis 30.03.2022
Eesti raamil peredest on alles mõned viimased eksemplarid. Paar kiiremat klienti võivad veel perede uuteks omanikeks saada. Langstrothi raami, Beeline põhitoodangut on saadaval veel umbes 40 tk
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Hetkeseis, 8 märts 2022
Praeguse seisuga on broneeritud 50% eesti raami ning 40% Langstrothi raamil kevadistest mesilasperedest
Loe lisaks

HÄID PÜHI !

Selline oli vaatepilt mesilas kahe talve vahel 16-ndal detsembril 2021.a. Häid pühi ja tegusat uut aastat !

Loe lisaks

2022.a. perede kevadine tellimine

Mesilasperede tellimine on avatud
Standartse, 6 raamilise Langstrothi ja eesti raamidel pere hind varajasel tellimisel on 186;- eurot. Piiratud hulgal saame pakkuda ka Langstrothi 10 raamiseid peresid. Hoogsat tellimist ja mesindamist!
Loe lisaks

KEVADINE MÜÜK LÕPPENUD

Kevadised mesilaspered müüdud
Praeguse seisuga on müüdud kõikidel raamimõõtudel olevad pered. Olemas on väike puhver Langstrothi raamile, alla 10 pere. Kui pered tarnitud, saab selle kasutusele võtta, soovijad võivad endid järjekorda panna. 01.05. paneme tarnegraafiku kokku ja teatame tarneajad.
Loe lisaks

KEVADINE MÜÜK 2021

Hetkeseis Buckfast mesilasperede müügis
Nagu eelmistes postitutes kirjas, on hetkel saadaval veel 6 raamised ületalvitunud Buckfasti pered Langstrothi raamil. Praeguse seisuga on järgi veel umbes 30 mesilaspere, seda on päris vähe. Kes soovib see peab kiirustama !
Loe lisaks

EESTI RAAMIL PERED

25. 02. seisuga on kõik eesti raamil pered broneeritud
Peab tõdema fakti, et eesti raamil peredel on selleks aastaks kõigil huviline olemas. Jääb üle veel ootamise võimalus kui keegi loobub on vastav pere vaba.  Selgub märtsikuu jooksul kuna siis tasutakse esimene osamakse.
Loe lisaks

2021.a. MÜÜK

Kevadiste müügiperede hetkeseis
Praegune seis kevadiste müügiperede teemal ütleb seda, et 2021 on aktiivsem tellimisaasta kui eelmine. Tänase seisuga on saadaval veel 6 eesti raamil peret (oli 50) ja 65 Langstrothi raamil peret (150). Suured, kevadised mesilaspered on kõik broneeritud. Hetkel on mesilastel ideaalne talvitumisaeg, varajast kevadet pole oodata. 
Loe lisaks

2021.a. MESILASPERED

Aasta viimane kuu 
Siin nad on, ootel enne lumiseid ilmu. Häid pühi ning edukat 2021-st aastat !
Loe lisaks

2021.a. MESILASPERED

Hetkeseis ning 2021.a. prognoosid
Tänase seisuga pered ilusasti talvitumas ning viimase ravi, oblikhappe tilgutamise ootel.
2021.a. kevadel tulevad pakkumisele kokku üle 200 ületalvitunud idupere, kellest umbes 150 tk on Langstrothi raamil ja 50 tk eesti raamil. Idupere tarnitakse kevadel 6 raamisena. Lisaks on võimalus saada ka vähemal määral Langstrothi 10 raamiseid peresid. Vahe on selles, et kevadine 10 raamine pere on  võimeline korjama suvel juba täiskoguse mett.

Esimesed tellimused kevadeks on vastu võetud. Kellel huvi, soovitan tellida pigem varem kui hiljem kuna soovijaid on alati rohkem kui kaupa. Hea meelega anname nõu ja vastame küsimustele !
Loe lisaks

MESILASEMADE MÜÜK

Paarumata ja paarunud mesilasemad
Tänavu ajaliselt veidi hiljem aga siiski, paarumata mesilasemade juba käib. Hind 12;- eur/tk.  Sel aastal on emade omadustes fokusseritud maksimaalsele korjevõimele. Tegelikult juba alates eelmisest aastast on tulnud tagasisidet, et kevadel ostetud talvitunud Buckfasti idupere on sügisel osutunud kogu mesila suurima meesaagi toojaks.
Ka paarunud emade müük on kohe algamas. Hind 27;- eur/tk. Mine sektsiooni "Tellimine" ja vormista ost, emad saadame Smartpostiga sobivasse postkasti.
Loe lisaks

SUVINE PEREDE MÜÜK

Mesilasperede suvine müük
Mesilasperede suvine müük on alanud. Raamitüüp: Langstroth, 6 raami, 2020.a. idupered. Orienteeruv üleandmise aeg - juuli 2020. Hinda vaata sektsioonist "Tellimine"
Loe lisaks

KEVADINE MÜÜK

Langstrothi raamil mesilasperede kampaania
Sel aastal on talvitumine olnud oodatust parem ja teisalt on muutunud olukord teinud keerulisemaks perede eksportimise. Seetõttu kuulutab Beeline Langstrothi raamidel perede müügi sooduskampaania. Kõik kel soovi mesilasperet soetada või juurde osta, saavad seda teha hinnaga 140 eurot pere kohta. Pakkumine kehtib kuniks kaupa jätkub. Soovitan teha ost aprilikuu jooksul või mai alguses, siis saab ostja mesilaspered deklareerida ja toetuse saamiseks avalduse teha. Eelmisel aastal maksti mesilaspere toetust ca. 20 eurot pere kohta.
Loe lisaks

Eesti raamil mesilaspered

Kevadiste mesilasperede saadavus
Mõned mesilaspered on eesti raamil veel saadaval.
Langstrothi raamil peresid võimalik saada ka veidi suuremates
Tasub aprillikuu jooksul broneerida, mais on võimalik  osturaha Pria toetuse näol osaliselt tagasi küsida.
Loe lisaks

MESILASTE MÜÜK

HETKESEIS
Talvitumine on olnud hea - pered suured, vähe langetist, kuivad  tarud. Eesti raamil mesilasperesid jätkub mõne nädala jooksul veel kiirematele, Langstrothi raamimõõtu talvitub arvuliselt rohkem ning märtsikuuks mahtu veel on.
Loe lisaks

MESILASTE MÜÜK

Erinevad võimalused mesilaspere ostuks
Kui soetada endale mesilased siis on enamasti 3 võimalust: a. Osta kevadine mesilaspere, b. Osta suvine mesilaspere ja c. Osta kevadine või suvine pakettpere. Vaatame korra üle iga variandi plussid ja miinused.
Kevadine mesilaspere. Soetada kevadine mesilaspere on ainus võimalus kui soovida juba samal sügisel perelt saaki saada. Heal korjemaal toodavad mesilased pere ostuhinna sügiseks tagasi. Puudub käesoleva aasta talvitumisrisk ja tehtud on lestatõrje. Kevadise pere hind on kõige kallim, samas saab Pria toetuse.
Suvine mesilaspere. Suvise mesilaspere hind on soodsam, tehtud on lestatõrje aga esimesel aastal pere mett ei tooda.
Pakettpere. Pakettpere hind on soodne aga eriti algajal mesinikul on temaga raske toimetada. Arvestama peab juurde raamide kulu ja ajakulu. Ülesehitatud raamide puhul läheb minimaalselt 21 päeva haudme koorumiseni, ülesehitamata raamide puhul kuni kuu. Meie tingimustes tähendab see seda, et kevadine pakettpere esimesel aastal mett ei tooda. Pakettpere ost suvel on mõistlikum kuna sügiseni on vähem aega ja tööd.
Loe lisaks

JÕULUD

Ilusaid jõulupühi ja kohtumiseni uuel aastal !
Loe lisaks

SUVISED MESILASPERED

Suvised mesilaspered ja Buckfasti mesilasemad
Buckfasti mesilasemad on koorumas esimesel juunil. Arvestama peab vähemalt 3-4 nädalase arenguperioodiga enne kui esimesed pered müügikõlbulikuks saavad. Palju sõltub ka õhutemperatuurist, nektari olemasolust ja korje suurusest. Head tellimist !
Loe lisaks

Kevadiste mesilasperede müük

Tuleb eneselegi kerge üllatusega tõdeda, et kevadiste mesilasperede müük on paraku selleks aastaks lõppenud. Lõpp tuli väga kiirelt. Eksisteerib teoreetiline võimalus, et mõnest tellimusest loobutakse kuid seda juhtub harva. Edaspidi saame broneerida suviseid Buckfasti mesilasperesid. Lubame järgmiseks kevadeks toota rohkem !
Loe lisaks

TALVINE AEG

Tarudes tuled eredalt põlemas. Energiahinnad on teatavasti kallid. Võib nii öelda, et kütmisel on elu hind.
Loe lisaks

Eesti raamil pered

Eesti raamil pered on broneeritud
Tuleb tõdeda, et eesti raamil pered on  minev kaup. Tänase seisuga on kõik esimese partii pered broneeritud. Järgmiseks, 2020 hooajaks vaja lisa.
Loe lisaks

2019 AASTA UUDIS

Eesti raamil pered
2019 aasta kevadel on lisaks  tavapärasele toodangule saadaval ka 20 eesti raamil peret. Ostjale on mugavam saada kohe pere õigel raamil ja mitte hakate peresid ühelt raamitüübilt teisele meelitama.
Esimesed pered on juba broneeritud !
Loe lisaks

MESINDUSAASTA KOKKUVÕTE

Mesindusaasta 2018 hakkab lõppema
Kindlasti on tööd kuni hilise sügiseni või kuniks ilm lubab kuid lõpp siiski paistab. Mida aasta kohta öelda, kahtlemata oli Beeline jaoks tegemist päris keerulise aastaga. Talvest kenasti läbi tulnud pered sattusid kevadel hätta sügisel korjatud kanarbikumeega ja see lõppes paljudele peredele halvasti. Uute perede tegemiseks oli samuti suhteliselt keeruline aasta mida mõjutasid kevadest räsitud pered, hilinenud emade tarne ja suvised haudmepausid. Söötmise alguseks olid siiski pea kõik emad paarunud ja hoogsalt munemas. Seega elu läheb edasi !
Loe lisaks

SUVISTE MESILASPEREDE JA EMADE MÜÜK

Suvised mesilaspered ning emad
Esimesed idupered on asunud ennast üles ehitama. Loodetavasti ilmad jäävad kenaks ja korje jätkub ning pered on juulikuus müügikõlbulikud. Ka 2018.a. Buckfast tõugu mesilasemad on koorunud. Hinda ja müügiinfot vaata "tellimine" lehelt.
Loe lisaks

Mesilasperede müük

Mesilasperede müük 2018.aastal
Vaatamata asjaolule, et Beeline-l on kevadisi peresid rohkem kui kunagi varem, tuleb tõdeda, et 2018.a. kevadine müük on praktiliselt lõppenud. Jäänud on veel kerge puhvervaru. Täname aktiivseid kliente ! Kes kevadel ei jõua, saab kindlasti suvel peresid osta. Suvine kogus on piiramatu. Lisaks plaanime 2019.a. kevadist kogust suurendada.
Loe lisaks

Jõuluootus

2017 mesilaspered ootel. Häid pühi, head aasta lõppu ja veelgi paremat tuleval aastal
Loe lisaks

SUVINE PEREDE MÜÜK

Mesilasperede suvine müük on alanud
Kogused ei ole piiratud, peresid müüme kuni söötmise alguseni
Loe lisaks

MESILASEMAD

Paarunud mesilasemade müük on lõppenud
Seoses ebasoodsate tingimustega on paarunud emade müük lõpetatud. Paarumata emasid pakume edasi ja siin on tähtajad lühikesed.
Loe lisaks

MESILASEMAD

Mesilasemade müük
Paarumata mesilasemad on põhiliselt kas kollasest või kollasest-rohelisest liinist. Paarunud mesilasemasid on oodata alates 21-st juunist, kollane-roheline liin
Loe lisaks

PEREDE KEVADINE MÜÜK 2017

2017.a. kevadiste mesilasperede müük on lõppenud.
Ootame sooja ilma, et kõik mesilaspered saaks kontrollitud ja seejärel alustame perede tarnimist.
Loe lisaks

PEREDE KEVADINE MÜÜK 2017.

Talvitumise lõpp täies hoos, 2% peredest tundub olevat hauet. Tänase seisuga on Beeline OÜ-l järgi veel 30 müügiperet. Kiirustage !
Loe lisaks

2017.a. Kevadine Müük

2017.a. kevadiste mesilasperede tellimine on alanud
Kevadiste Buckfast mesilasperede tellimine aastaks 2017 on suure hooga käima läinud. Tänase seisuga on vabad veel umbes 100 pere. Soovitame tellimus kohe ära vormistada. Vastame kiirelt ja veebruari lõpus anname jooksvat infot asjade käigust ja perede talvitumisest. Mesilasperede üleandmine sõltub ilmast aga üldjuhul on õige aeg maikuu algus.
Loe lisaks

2016.a. paarumata emade müügi lõpp

Paarumata Buckfast tõugu mesilasemade pakkumine lõppenud
Tänase seisuga on selge, et rohkem Buckfast tõugu mesilasemasid 2016.a. ei kooru. Eestimaa suvi on lühike, kohtume järgmisel aastal. Mesilasperesid saab osta kuni söötmise alguseni, orienteeruvalt veel paari nädala jooksul.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Müüdud perede üleandmine
Müüdud pered toimetame ostjateni aprilli viimasel nädalal. Samal ajal saab pered kätte ka mesilas.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Registreeruge huviliseks !
Kuigi käesoleva aasta kevadine maht on Beeline OÜ-l väljamüüdud, kutsume üles kõiki peredest huvitatud mesinikke saatma meile läbi tellimuse vormi enda kontaktandmed. Järgmisel aastal on mesilal müüdavate perede arv suurem ja kõik kelle kontaktandmed meil olemas, saavad infokirjaga ülevaate mesila seisust ning müügis olevate perede arvust. Infokiri võimaldab Teil õigel ajal perede olemasolust teada saada ning ostu planeerida.
Loe lisaks

MESILASTE MÜÜK

Mesilasperede müügi hetkeseisu uudis
Tänase ehk esimese märtsi seisuga jääb vaid tõdeda, et ettemakse ja perede broneeringuid on tehtud 100% ulatuses arvatavast mesilasperede müügi kogusest. Kuna kõik broneeringud tavaliselt ei realiseeru siis uusi huvilisi kindlasti registreerime aga perede olemasolu enam tagada kahjuks ei saa. Kui ilmastik ja muud välised jõud on olnud mesila suhtes soosivad siis võib müüki tulla ka mõned lisapered. Mesindajad on tõeliselt aktiivne rahvas, kindlasti lubame järgmiseks aastaks oma mesilat suurendada, et võimalikult palju kõikide soove täita.
Loe lisaks

Mesilasperede müük

2016.a. kevadise müügi hetkeseis
Siiani on müük kulgenud aktiivselt vaatamata faktile, et talvekahjude  hindamine on alles ees. Hetkel on broneeritud ja osaliselt ka müüdud 75% plaanitud  Beeline kevadisest müügimahust.
Loe lisaks

HEAD TEGUSAT AASTAT

Talv on saabunud ning rahu on maa peal. Sügisesed pered on üsna suured ning veel detsembri lõpus võis gruppides näha viimast lendu tegevat mesilast. Soe detsember viis dilemmani kas viia pered talvituma siseruumidesse või mitte. Otsustasime vähemalt osaliselt jätta pered loodusesse. Näib, et tihane kiitis otsuse heaks !
Loe lisaks

2015.a. MÜÜK

2015.a. suviste mesilasperede müük on lõppenud.
Hetkel on müük lõpetatud, käesoleval nädalal saavad mesilaspered lisasööda peale.  Ootame uusi huvilisi alates 2016.a. märtsikuust tellimusi esitama. 2016.a. kevadised hinnad paneme üles sügis-talveperioodil.
Loe lisaks

MESILASPEREDE TARNEAJAD

Mesilasperede tarned Tallinnasse

Hetkel on kokku lepitud, et toimuvad mesilasperede regulaarsed tarned Tallinnasse järgmistel päevadel:

24 - Juuli, 7 - August, 21 - August

Kel soovi, sättige tellimused vastavalt ja saate pered ilma kuludeta Tallinnas kätte 

Loe lisaks

Mesilasemade paarumine

Seisuga 16 juuni 2015.a.
 Juuni alguses koorunud mesilasemad on üsna hästi vastu võetud, eriti uutes peredes. Vaid 10% juhtudest ei võetud ema vastu. Nüüd tuleb oodata kuni mesilasemad munema hakkavad ja piisava koguse haudme olemasolul on suvised pered müügivalmis. Olenevalt ilmastikust võib suviste perede müük alata juulikuu algusest
Loe lisaks

Mesilasperede müük aastal 2015

Kevadised ja suvised pered

Seisuga 02.06.2015 on Beeline OÜ kevadiste perede müük lõppenud.

Peale broneeringute on vaba veel 20 suvist Buckfast tõugu mesilaspere. Emaliini päritolu kohta saab lugeda lehelt MESILASEMAD

Loe lisaks

Mesila hetkeseis

Maikuus on perede areng olnud jõuline, sisuliselt on pered paisunud kolmekordseks ning ootavad noorte mesilasemade saabumist

Loe lisaks

Mesilasperede müük 2015

Müügile tulevad suvised mesilaspered
Seisuga 02.06.2015 on planeeritud müügimahust saadaval veel 20 suvist mesilaspere
Loe lisaks

Mesilasemade hetkeseis

Esimesed mesilasemad peaksid arvestuse järgi kooruma  8 juuni.  Uute emade vageldamine toimub iga 5 päeva tagant.

Loe lisaks